Milujete vintage nábytok? Na toto si dajte pri jeho nakupovaní pozor!

Poznáte to – pri vzrušení z nakupovania najmä jedinečných kúskov to niekedy vedie k unáhleným rozhodnutiam. Či už sa necháme oklamať lákavým a nie vždy pravdivým popisom, alebo dobre nafotenou fotografiou, vo výsledku si potom udierame hlavu do steny. Ako predísť zbytočnostiam, ktoré doma nechceme, keď sa chceme zariadiť v štýle vintage?

Milujete vintage nábytok? Na toto si dajte pri jeho nakupovaní pozor!
(zdroj: unsplash.com)

Nebuďte pri vyhľadávaní príliš konkrétni

Pri hľadaní vintage nábytku sa často môžu objaviť až pozoruhodne jedinečné predmety. Dajte si však pozor pred impulzívnym prepadnutím príliš bizarným alebo výstredným kúskom – všetko by sa totiž malo hodiť k vášmu súčasnému interiéru a hladko s ním splynúť, nie príliš vyčnievať.

Pri vyhľadávaní online nie je používanie príliš špecifických kľúčových slov výhodné. Napríklad ak použijete výraz ‚neobvyklé‘ alebo ‚ručne vyrobené komody‘, je oveľa väčšia šanca, že narazíte na nečakané poklady, než keď zadáte napríklad ‚komody z polovice storočia‘.

Akýkoľvek nábytok, ktorý sa dá kúpiť online, kúpite ešte výhodnejšie vďaka Merkury Market zľavovým kódom. A ak sa vám to stále zdá drahé, skúste aj možnosť Merkury Market nábytok na splátky.

Zistite si všetky detaily

Pri nakupovaní vintage nábytku na blšákoch či v bazároch sme zvyknutí zjednávať cenu. Čo však pri nákupe online, ak je cena príliš vysoká a zjednávať prakticky nie je ako? Skúste využiť porovnávače cien u rôznych predajcov, vďaka ktorým môžete často odhaliť rozumnejšie ceny a zachráni vás to pred zbytočným preplácaním.

Základom múdrej kúpy nábytku, ale aj čohokoľvek iného online, je solídny a podrobný opis. Dajte si napríklad pozor na materiál, z ktorého je vyrobený konkrétny nábytok. Ak v popise nenájdete o ňom informácie, určite si ich vypýtajte od predajcu. Rovnako tak aj informácie o materiáli, veľkosti a stave nábytku, ktoré môžu zabrániť sklamaniu a finančnej strate.

Zdá sa vám predajca podozrivý?

Poriadne si všimnite najmä fotky spodnej strany nábytku, ktoré môžu najlepšie odhaliť poškodenia ako triesky a praskliny. Ak v inzeráte takéto fotografie chýbajú, vyžiadajte si ich, aby ste mohli posúdiť celkovú kvalitu a remeselné spracovanie kusu.

Veľmi výpovedná môže byť aj ochota predávajúceho. Ak vám nie je ochotný vyjsť v ústrety alebo sa zdá byť vyhýbavý, môže to naznačovať problémy so stavom alebo dokonca pravosťou kúsku. V takom prípade si značnú investíciu do potenciálne problematickej kúpy radšej dvakrát rozmyslite.

Ak ste stále nenašli nábytok podľa svojich predstáv, prípadne si svoj vysnívaný kúsok nemôžete dovoliť, pozrite si tieto tipy na najlacnejší nábytok a možno nájdete lepšiu alternatívu za určite lepšiu cenu!